مصر: بیانیه “ازهریون بدون مرز” و توصیه به زنان معترض

تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱ دی۱۳۹۰

جمعیت اسلامی «ازهریون بدون مرز» با اشاره به درگیرهای چند روز گذشته در مصر، بر ساکت ننشستن الازهر و ازهریون تاکید کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد به نقل از محیط، در این بیانیه آمده است اگر چه علمای الازهر بر صندلیهای خود تکیه داده و حرکتی از خود نشان نمی‌دهند، اما اعضای جمعیت «ازهریون بدون مرز» دیگر ساکت نشسته و همراه با تظاهر کنندگان به سوی میدان التحریر حرکت خواهند کرد.

این جمیعت با دعوت از زنان برای شرکت در این تظاهرات از آنها خواست تا زیر لباس های خود «مایوی اسلامی» که نوعی لباس شنای زنانه (که به بدن می‌چسبد و از تن جدا نمی‌شود) است بپوشند تا در حادثه‌ای توسط نیروهای امنیتی لباس آنها درآورده نشود! این جمعیت یادآوری کرد که در درگیرهای چند روز گذشته، نیروهای امنیتی موجب پاره شدن لباسهای یکی از زنان شرکت کننده در تظاهرات شده اند.

حرکت اسلامی «ازهریون بدون مرز» با تاکید بر پیگیری دقیق حوادث میدان التحریر، مشارکت و همراهی خود را با صفوف تظاهرکنندکان اعلام کرد. به گفته این حزب، آنها آماده اند تا در راه آزادی و عدالت اجتماعی در مصر جان و مال خود را فدا کنند.

در پایان این بیانیه نیز چنین آمده است که صدای فرزندان الازهر خاموش شدنی نیست و هیچ کس نمی‌تواند آن را خاموش کند چرا که از زمان شروع انقلاب مصر در ۲۵ ژانویه، ملت مصر کرامت و آزادی خود را به دست آوردند و به همین جهت در مقابل هر گونه اعمال خشونت بار و وحشیانه خواهند ایستاد.

منبع: خبرگزاری بین المللی زنان و خانواده (وفا)

Tags: , , ,

پاسخ دهید