مالدیو: مجازات شلاق برای دختری که مورد تجاوز جنسی واقع شده بود

ولوم:

مقامات قضایی اعلام کردند دختر  قربانی تجاوز جنسی که ١۵ سال دارد، برای داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج توسط دادگاه به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شد. پس از آنکه پلیس طی بررسی هایش دریافت  که ناپدری دختر، او را مورد تجاوز قرار داده و دختر به کشتن نوزاد خود مبادرت ورزیده است، در سال گذشته اتهاماتی به این دختر نسبت داده شد. ناپدری دختر هنوز تحت تعقیب است.


دادستان پرونده گفت: به عقیده من این مورد  تجاوز به عنف نیست. سازمان عفو ​​بین الملل  مجازات شلاق را  ”بی رحمانه،  تحقیرآمیز و غیر انسانی” دانست. دولت اعلام کرده است  که با مجازات موافق نیست و آن را تغییر در قانون می داند.

مرگ کودک

زیما نشید، سخنگوی دادگاه نوجوانان، گفت: به این دختر همچنین دستور داده شد تا به مدت هشت ماه  تحت بازداشت خانگی در خانه کودکان باقی بماند. وی از دختر در مقابل مجازات دفاع کرده و گفت دختر به میل خود متعهد به انجام این کار خارج از حیطه قانون شده است. او هم چنین افزود  که مجازات این دختر زمانی که وی ١٨ ساله شود قابل اجراست، مگر اینکه وی  درخواست اجرای  زودتراز موعد  را داشته باشد.

پس از آنکه پلیس به بررسی موضوع کشف یک نوزاد مرده و به خاک سپرده شدنش در جزیره فیدهو در جزیره مرجانی شیویانی، واقع در شمال از کشور پرداخت، این پرونده برای  دادستانی  فرستاده شد. ناپدری دختر متهم به تجاوز به او و اجبار وی  به قتل کودک گردید. مادر دختر نیز با اتهام عدم گزارش سوء استفاده، به مقامات، مجرم شناخته شد.

سیستم قانونی ، مجمع الجزایر اسلامی مالدیو با جمعیت بالغ بر  ۴٠٠،٠٠٠ نفر،  ترکیبی از قوانین اسلامی (شریعت) و همچنین قوانین رایج انگلیس است. احمد فیض، پژوهشگرسازمان عفو ​​بین الملل، گفت: مجازات شلاق “بی رحمانه، تحقیر آمیز و غیر انسانی ” است و از مقامات درخواست  لغو آن را کرد.

“ما بسیار شگفت زده ایم  که چرا دولت برای جلوگیری از این مجازات اقدامی انجام نمی دهد و آن را به طور کلی ازقانون اساسی حذف نمی کند”. ” این تنها موردی نیست که رخ داده و از این قبیل اتفاقات غالبا پیش می اید،  - تنها ماه گذشته دختر دیگری نیز که از لحاظ جنسی  مورد آزار قرار گرفته بود،  محکوم به ضربات  شلاق شد. “

وی افزود که  نمی داند آیا مجازات در نهایت به  اجرا گذاشته شده است یا نه، چرا که  مردم حاضر به بحث  آشکار در مورد آن نیستند.

منبع: بی بی سی

Tags: , , , ,

پاسخ دهید